Az az álmunk és a küldetésünk, hogy nők számára segítő kezet nyújtsunk annak érdekében, hogy saját maguk és mikrokörnyezetük boldogságszintje is emelkedjen.
Segítünk a karrier, az önismeret, önbizalom, illetve az idővel kapcsolatos kihívások legyőzésében. 

A NŐK.
Nőknek segítünk. 
Hogy miért?
Egyrészt, mi is nők vagyunk, és a saját bőrünkön tapasztaltuk meg, milyen kihívásokkal szembesül egy nő.
Megtapasztaltuk azt is, mi az, ami valóban működőképes a változások, a változtatások megvalósításakor.
Nőként pontosan értjük, Te milyen elakadásokkal küzdesz, így bátran és bizalommal fordulhatsz hozzánk.
Tudjuk, hogy milyen sokrétű és kihívásokkal teli egy nő élete, ezért biztos lehetsz benne, hogy bármilyen elakadással is szembesültél életedben, mi megértjük, ítéletek nélkül. És mivel elég kalandos volt mind a kettőnk élete, ezért élettapasztalataink miatt nem csak "tanultunk" a problémák sokaságáról, hanem legtöbbet meg is éltük.
Másrészt, úgy látjuk, így tudunk a leghasznosabban és leghatékonyabban segíteni a legtöbb embernek.
Akkor ugyanis, ha egy nő közelebb kerül saját magához, és boldogságszintje, nőiessége és elégedettsége nő, kiegyensúlyozottabbá válik, és annak rendkívül nagy hatása van a mikrokörnyezetére is. 
Mivel a nő a család motorja, így abban az esetben, ha jól érzi magát, teljesen más minőségben tud a családjának is szeretetet és figyelmet adni. Nincs többé féltékenység, irigység, és messzemenő viták. A nő fejlődésével mindenki nyer!

KARRIER
A karrierünkkel, munkánkkal töltött időnk ébren töltött óráink legalább felét kitölti, emiatt is rendkívül fontos, milyen lelkiállapotban vagyunk ezen idő alatt. 
Ha céltalanok, frusztráltak, kiégettek vagyunk munkánkban, az előbb-utóbb átragad életünk egyéb területeire is. 
Fontos, hogy munkánkban azt tudjuk megélni, amit valóban szeretnénk. Fontos, hogy úgy érezzük, sikeresek vagyunk munkánkban. 
A karrier egész életünket magában foglalja – tanulmányainkat, munkahelyeinket, és adott esetben nyugdíjas éveinket is. 
Tudatos tervezéssel van arra módunk, hogy olyan karrierutat járjunk be, amely személyiségünkhöz a lehető legközelebb áll. Tudunk alakítani életszerepeink egyensúlyán is, a kulcs itt is a tudatosságban rejlik – érdemes átgondolnunk, mikor, mit szeretnénk az életünkbe, hogy a HOGYAN-okat sokkal könnyebben meg tudjuk valósítani. 



ÖNBIZALOM 
Önbizalmunk lényünk egy olyan bázisa, amelyre az életünk folyamán mindig támaszkodhatunk. 
Ezért is nagyon fontos, hogy önbizalmunk szilárd alapokon nyugodjon. Hogy valóban mindig ott legyen nekünk, ha adott esetben úgy érezzük, hogy a hullámok összecsapnak a fejünk felett, és minden és mindenki ellenünk dolgozik. Szilárd önbizalommal képesek lehetünk arra, hogy úgy alakítsuk életünket, ahogy nekünk a leginkább megfelelő.
Abban az esetben pedig, ha önismeretünket is fejlesztjük, úgy biztosak lehetünk abban, hogy számunkra mi a fontos, mi mit hogyan szeretnénk, amely szintén egy jelentős lépés önbizalmunk növeléséért.
Programjaink mindegyikében rendkívül fontos az önbizalomfejlesztés, önismeret és önkép továbbfejlesztése – tapasztalatunk azt mutatja, hogy ezek a területek mindig fejleszthetők, és a nők nagy többségénél valóban fejlesztésre is szorulnak.


Kik vagyunk?....

Gyere és ismerj meg minket!
Itt találod csomagajánlatainkat (klikk ide)

dr. Dudás Melinda -  06-20-522-9878
Rátkai Anett           - 06-70-777-5795




Ismerősek ezek?

  • Érezted már, hogy bizonytalan vagy a saját gondolataid terén, vagy esetleg még abban is el tudnak bizonytalanítani, hogy mit is érzel??
  • Sokszor vagy frusztrált és feszült, és azt érzed leginkább, hogy egyedül szeretnél lenni?
  • Sokszor érzed úgy, hogy sokkal többet kell teljesítened, hogy észrevegyenek, vagy egyáltalán számításba vegyenek?
  • Nem mersz dönteni?
  • Úgy érzed jellegtelen vagy? Hogy nem vagy elég csinos? Hogy nem vagy elég nőies?
  • Sokszor úgy érzed, hogy azt se tudod ki vagy?
  • Vagy mi is a dolgod? ....és tényleg csak ez az Élet?
  • És még sorolhatnám.....
Az Ön-bizalom vagy Ön-becsülés témája azt gondolom korszakunkban teljesen aktuális.
Mondhatni "népbetegség" az önbecsülés hiánya. 
Ha csak magát a szót elemezzük ki, akkor az Önbizalom hiánya azt jelenti, hogy megkérdőjelezzük magunkat, (ami persze fontos, ha például tanulunk valamilyen képességet), de nem "normális" ha a gyökereket, Önön-magunkat, létezésünk jogosságát, kérdőjelezzük meg, mert nem bízunk önmagunkban. 
Persze a mai világban a nyugati társadalomban nem könnyű. Ember legyen a talpán, aki úgy fel tud nőni, hogy teljesen egészséges lelki-érzelmi világa van. A családunk, az iskola, a környezetünk, a hivatalok, a tévé a reklámok tömkelege fals információt közvetít számunkra. És persze-persze én is tudom, hogy minden nézőpont kérdése, és mindenkinek meg van a döntési szabadsága.... de tényleg?
De lassan már annyira szabadok vagyunk, hogy már nem is tudjuk eldönteni sokszor, hogy kik is vagyunk és hova is tartozunk.
Mert az nem szabadna, hogy kérdés legyen az, hogy én magam értékes vagyok és szerethető vagyok és én is képes vagyok a másikat szeretni.
És van egy jó hírem, az Önbecsülés tanulható, kialakítható, és felépíthető!!!
Úgy gondolom, hogy lépcsőfokai vannak, amely egyrészt természetes módon "belénk nevelődik" gyerekként, másrészt a "kor" elhozza magával, mert vagy "megböcsülünk", vagy pedig idősebb korunkra eljutunk oda, hogy nem érdekelnek mások, és egyfajta nemtörődömségből vállaljuk saját dolgainkat.
Itt van például a megfelelés, és az önzőség.
Önmagában véve a szavakat és ezeket az állapotokat vagy személyiség-jegyeket azt mondhatjuk, hogy ismerjük. Azonban nem lehet semmit sem önmagában értelmezni.
Azt gondolnánk, hogy azok az emberek "megfelelőssek" akiknek Önbizalomhiánya van....hát igen is meg nem is. Én azt gondolom "fokozatai" vannak.
Mindig meg kell vizsgálnunk a környezetet és magát az embert is.
Nekünk volt egy nagyon kedves ügyfelünk. Fiatalos volt, nagyon csinos, és kedves is. Első ránézésre semmi baj nem volt az önbizalmával és a nőiességével. Habár ő azért keresett meg minket, mert elmondása szerint neki biztos, hogy baja van az önbizalmával, mert valahogy mindig Önmagát hagyja utoljára. Kicsit komplexebb volt persze a probléma, de nem akarom elmesélni az egészet. Lerövidítve az esetét, a következő tanulság volt az életében.
A szüleivel nagyon jó volt a kapcsolata gyerekkora óta, még abban az időben nevelkedett, amikor a szülők időt töltöttek a gyerekekkel (😉) és valóban szilárd "önbizalmi-talajt" kapott otthonról. Egy multicégnél volt igazgató, és elég sok beosztott volt a "kezei" alatt. A cég ügyeit ugyan úgy kellett képviselnie, mint az embereiét, és nagyon jól ment neki, és kivételes módon nagyon szerették őt az emberei. Aztán elment szülni, majd nem ment vissza dolgozni, mert megint várandós lett. Így amellett döntött, hogy "multi-karrierjét" dobja és persze idővel saját kis vállalkozását indítja be. Azonban azt vette észre, hogy valahogy nem megy neki. Nem tud úgy kiállni a dolgaiért, az álmaiért, ahogyan azt tette a multinál. Hiszen ott annyi embert képviselt nagyon szép eredményekkel.
És nem értette, hogy miért van az, hogy ő, aki olyan "törtető" volt, és"él harcos", most leginkább egy "pipogya kis pincsire" hasonlít. Nagyon elkeserítette, és elkezdte magát még inkább lehúzni.
Aztán találkozott velünk.... a vége happy end persze, de sok munkája volt benne.
Ugyanis vezetőként mindig "más kabátjában" irányítunk. Kiállunk dolgok mellett és töretlenül tudjuk képviselni az igazunkat, a cég érdekeit és az embereink érdekeit is. Sokszor diplomataként viselkedünk sokszor pedig zsarnokként, mert vezetőként minden egyes színárnyalatát meg kell tanulnunk és alkalmaznunk kell a "jó vezető" szerepnek. És aki igazán jó vezető, az pontosan tudja mikor minek hol van a helye és az ideje, mert MINDEN az időzítésen múlik.
De amikor azt a "kabátot" levesszük, és már "csak" Önmagunkat képviseljük, meg a saját életünket, az annyira parányinak tűnik és hirtelen annyira jelentéktelennek, hogy a másikkal szemben sokszor nem akarjuk érvényesíteni magunkat, hiszen nem főnökök vagyunk már, hanem "csak" emberek. És mindenképpen időnek kell eltelnie, hogy ezt észrevegyük, és beazonosítsuk.
Na persze van aki úgy marad, és azt hiszi, hogy a "kabát" még mindig rajta van és parancsolgat nyakra főre, és észre se veszi se a környezetét se Önmagát.
De most nem vele foglalkozunk. Szóval ez egy fontos átmenet, egy nagyon fontos "fejlődési" fázis vagy szakasz, amikor mindezt fel tudjuk ismerni, és Önmagunkat újra fel tudjuk fedezni, hogy kik is vagyunk mi, csak úgy, meztelenül? Hogy mi is a dolgunk, milyenek is a kapcsolataink? Milyen kapcsolatokat szeretnénk? És egyáltalán milyen életre vágyik az az Önmagunk, akit ki kell hoznunk a fényre.
Csodálatos látni mindig ezeket a változásokat. Őszintén mondom, hogy szívet melengető.
Így kedves ügyfelünk, kemény munkával ugyan, de megtanult kiállni Önmagáért, az érzéseiért és a gondolataiért. Mindezt úgy, hogy nem sértette vele a környezetét. Ma már beindult a vállalkozása és sikeresen veszi az akadályokat és vállalja fel saját álmait és azok fölötti főnökösködést!😉

Mert mindannyian "nyertesek" akarunk lenni. Mindannyian boldogok akarunk lenni. És érezni azt a csodálatos érzést, amikor a "helyemen vagyok", "én, én vagyok", és a flowban vagyok. Amikor a hála érzését nem kell csinálnom, mert magától átjárja a szívemet, hiszen hálás vagyok a pillanatnak, az életnek és ÖnMagamnak....
Azt kívánom ezeket az érzéseket legyél képes érezni nap, mint nap :) 

dr. Dudás Melinda











Néhány gyorstipp ahhoz, hogy gyorsan találj magadnak több énidőt.



Mindenki az idő szorításában él – ha sok feladatunk van, sok határidővel szembesülünk, érezhetjük ezt a szorítást rendkívül kényelmetlennek, szinte össze akar roppantani az a sok feladat és kötelezettség, amit el kell végeznünk. 
Azonban egy kis rafinériával megolajozhatjuk ezt a gépezetet, és ahelyett, hogy összeroppannánk, találhatunk egy olyan helyet, ahol jóval több tér áll rendelkezésünkre, mint korábban.
Hol is kezdjük az énidő varázslást? 
Mondjuk ott, hogy áttekintjük, milyen feladataink vannak. 
Ideje, hogy észrevegyük, hogy 24 óránk van, és mi összesen egy darab emberi lényt reprezentálunk, így nem leszünk képesek azt a szinte végtelen mennyiségű feladatot elvégezni, amit „kellene”, vagy úgy gondoljuk, hogy „kellene”.

Vizsgáld meg a feladatokat most az alábbiak mentén:

·         Fontos Neked a feladat elvégzése? à csak ilyenekkel foglalkozz!

o   Sürgős a feladat? -> csináld meg most!
Ezeket a feladatokat általában előre kell vennünk, és saját magunknak kell megvalósítani. Ilyen lehet például egy munkahelyi prezentáció határidőre történő elkészítése, amitől az előléptetésünket várjuk; vagy például a részvételünk egy tréningen, továbbképzésen. Ezeket a dolgokat szívesen csináljuk, hiszen fontosak számunkra.

o   Nem sürgős a feladat? -> határozd meg, mikor fogod megcsinálni, különben a sürgős feladatok miatt mindig hátrébb fog csúszni a megvalósításuk.
Ezen feladatok, tevékenységek időzítését általában szabadon megválaszthatjuk. Ilyen lehet például a sportolás, a hobbinkra szánt idő, a családdal töltött idő, a nyaralás. Ha nem kapcsolunk hozzájuk határidőt, vagyis nem tervezzük meg, mikor csináljuk, akkor bizony hajlamosak vagyunk ezeket a tevékenységeket háttérbe szorítani, pedig nekünk fontosak! Ebből aztán egy csomó frusztráció adódhat. Tervezzük be életünkbe a számunkra fontos dolgokat!

·         Nem fontos neked? -> szabadulj meg tőlük!

o   Sürgős, de nem fontos? -> delegáld! Ki tudna neked segíteni ebben?
Ilyen feladat lehet például az adóbevallásunk elkészítése, a heti nagy bevásárlás, a vasalás – egy a közös ezekben a tevékenységekben: időre meg kell valósulniuk, azonban a végeredmény szempontjából teljesen lényegtelen, mi magunk foglalkozunk-e vele, vagy segítséget kérünk hozzá. Tárjuk fel az ilyen feladatainkat, és gondolkozzunk el rajta, milyen feladatban kik tudnának nekünk segíteni?

o   Nem sürgős -> se nem fontos, se nem sürgős, minek töltenél vele időt?
Az ilyen tevékenységek gyakran észrevétlenül vannak jelen életünkben – internetezés, tv nézés, illetve az összes olyan dolog, amivel feleslegesen időt töltünk. Nem, itt nem arról van szó, hogy az internetezés, vagy a tv nézés ördögtől való, hiszen sok olyan ember van, aki ezzel a tevékenységgel kiválóan tud pihenni. Itt azt kell beazonosítani, van-e olyan, amikor már zombi üzemmódban facebookozunk, vagy bámuljuk a tévét, és észrevesszük, hirtelen elszaladt 2 óra. Azonosítsuk azokat a dolgokat, amik nem töltenek már minket, és csináljunk helyettük valami teljesen mást.

Néhány gyorstipp, amit énidő nyomozói pályafutásom során gyűjtöttem, és talán Neked is hasznos lehet – hogyan találj magadnak plusz időt?

  • ·    bevásárlás – delegáljuk! Ki tudná még helyetted megcsinálni? Apukád? A párod? Ha nem találsz senkit, csináld online – a házhoz szállítás ugyan általában pénzbe kerül, de ha megnézed, mennyi időt spóroltál azzal, hogy nem te személyesen tolod a bevásárlókosarat, talán megéri J
  • ·         testmozgás – ha nincs időd azonnal 2 órás edzéseket beiktatni az életedbe, gondold át, mi az, ami könnyen megy, és szinte azonnal megvalósítható. Pl. lépcső használata lift helyett? Az, hogy kicsit távolabb parkolj le a munkahelyedtől? Az, hogy egy megállóval előbb leszállj? Az, hogy minden második szünetedben sétálj egy kört a munkahelyed körül? Bármilyen kis dologgal előrébb vagy, mintha semmit sem tennél!
  • ·     időrabló tevékenységek – egy nap számolj utána, hogy hány órát töltesz felesleges internetezéssel, közösségi média nézegetéssel. Váltsd ki ezt az időt! Ha a felesleges tevékenységekre fordított időt csak 50%-ban fordítod másra, mennyi plusz lehetőséged keletkezik például olvasni, sportolni, vagy a kedvenc hobbiddal foglalatoskodni?
  • ·         kelj a tervezettnél 10 perccel korábban – ez a reggeli kis plusz idő általában nyugalomban telik, így alkalmas lehet meditálásra, a nap átgondolására, de akár egy rövid jóga gyakorlatsor elvégzésére is. Ha olyan tevékenységet végeznél, amire több idő szükséges – pl. önéletrajzi könyvedet írod éppen, vagy a Háború és békét fordítod szanszkrit nyelvre –, kelj 30 perccel előbb. Ez még talán az a kategória, hogy nem fogsz a fáradságtól ülve elaludni munkahelyeden sem, és a hét alatt összesen 3,5 órát ad neked, amikor azt csinálhatsz, amit akarsz.
  • ·         időduplázás – vonj össze tevékenységeket! Ha végig nézed a feladatlistádat, biztosan találsz rajtuk olyan tevékenységeket, amiket egyszerre is lehet végezni. Ez szuper, mert szinte megduplázza hatékonyság szempontjából az idődet. Pl. tudsz horgolni a gyerekeknek való mesélés közben is, vagy mondjuk felnőtteknek szóló színezőt színezni, amíg a gyerekeid saját színezőjükön munkálkodnak – ezzel a gyerekekkel töltött minőségi idő is fokozódik, és a kedvenc kreatív hobbiddal is tudsz haladni. Ugyanígy, duplázott idő lehet például, ha a munkahelyedre érkezésig kihasználod az időt, és hangoskönyvet hallgatsz, vagy japánul tanulsz.

Az én nézőpontom szerint az egésznek két kulcsa van: tudatosan figyeld, mire és mikor szánsz időt, és törekedj arra, hogy minél több olyan tevékenységet csempéssz a napodba, ami örömmel tölt el.

Rátkai Anett





„Nem az a baj, hogy kevés idő áll a rendelkezésünkre, hanem főképp az, hogy sokat elfecsérelünk abból, ami adatik.” Seneca

Az idő a legértékesebb kincsünk
Értékesebb, mint a pénz, hiszen nem lehet tárolni, felhalmozni, spórolni, sem megsokszorozni. 
Az idő akkor is eltelik, ha céltalanul és nem tudatosan menedzselve használjuk azt fel, és akkor is, ha odafigyelünk rá, és tudatosan használjuk a rendelkezésünkre álló időt – akkor miért ne fordítanánk erre tudatosan figyelmünket?

A tudatosságunk bekapcsolásával átalakíthatjuk a viszonyunkat az időhöz – van arra lehetőségünk, hogy mi uraljuk az időnket, és ne az minket. Az út nem feltétlenül rövid, viszont tele van olyan részlépésekkel, amelyek azonnali eredményeket hozhatnak nekünk. De hogy is kezdjük ezt a folyamatot?

Az idő-menedzsment alapjai:
Hogyan is álljunk neki az időnket menedzselni? 
Annak érdekében, hogy érdemben elkezdhessünk foglalkozni az idő-menedzsment fogalom bevezetésével életünkbe, először is tisztába kell kerülnünk azzal, hogy jelen pillanatban milyen tevékenységekre fordítjuk időnket, és mely tevékenységekkel mennyi időt töltünk. 
Hasznos, ha felrajzoljuk magunknak a különböző tevékenységeinket, és vizuális keretbe foglalva látjuk, mivel telik el időnk. Így sokkal könnyebben átláthatjuk, hányféle életszerepben kell megfelelnünk, milyen nagyságrendben fordítunk időt az adott területekre. 
Ha őszinték vagyunk magunkhoz (LEGYÜNK! EZ A VÁLTOZÁSUNK EGYIK LEGFONTOSABB ALAPJA!), egyből láthatunk is olyan területeket, amelyekre valószínűleg túl sok időt szánunk.
Az ábra elkészítéséhez kitűnő ingyenes szoftvereket is találhatunk, én például az alábbi fiktív ábrát az xMind alkalmazással készítettem. Ezzel a módszerrel több szempontból is megvizsgálhatjuk az időnk megoszlását feladataink között.

Folytassuk a vizsgálódást ott, hogy beazonosítjuk az időrabló tevékenységeket. 

Van olyan, amelyik rajtunk múlik, és van olyan is, amelyik a környezetünkből adódik, viszont mindkettő alakítható.






Vizsgáljuk meg a fenti ábrát, és tegyük fel a kérdéseket:
· mire fordítom időm nagy részét?
· mi az, amit szeretnék megváltoztatni?
· melyek azok a területek, amik a szándékaimhoz képest túl sok időt vesznek igénybe?
· miért töltök ilyen sok időt ezeken a területeken?
· mit tudok másként csinálni, hogy kevesebb időt töltsek ezekkel a feladatokkal?



Ismerjük fel az időt feleslegesen emésztő feladatokat, és állítsuk fel a tevékenységek közti prioritásokat!

Rátkai Anett





HOZD FORMÁBA KARRIERED 2020 PROGRAM 

Nézzük meg, hogy az alábbi pontok mennyire jellemzik a karrieredet jelen pillanatban?

Olyan területen dolgozom, amit tiszta szívemből szeretek, és lelkesít;
Olyan cégnél dolgozom, amellyel elégedett vagyok;
A kollégáimmal remekül tudok együtt dolgozni, és jó kapcsolatom van velük;
A feladatokat, kihívásokat hatékonyan oldjuk meg munkahelyemen

A kollégáimmal és a vezetőimmel/beosztottjaimmal jól megtaláljuk a közös hangot, jól működik a kommunikáció;
A munkámért kapott fizetés elképzeléseimnek és igényeimnek megfelelő;
Látom magam előtt a hosszú távú perspektívát, van képem arról, 5 év múlva mit fogok csinálni és hol fogok tartani;
Az életszerepeim közti egyensúlyt megtaláltam, a munka és magánélet tökéletesen jól megférnek egymás mellett.

Nos, amennyiben a fenti pontok többségére igennel válaszoltál, úgy először is szeretnék gratulálni neked, viszont azt is meg kell mondanom, hogy a “Hozd formába a karriered 2020” program nem neked szól.


Azonban, ha a fenti pontok valamelyike kapcsán is nem, vagy inkább nem volt a válaszod, akkor pedig azért gratulálok neked, mert végre találtál egy olyan programot, amely alapvetően változtathatja meg életedet!

Az idő fogságában


Valószínűleg mindenki érezte már úgy, hogy az idő fogságában él. 
Mindig rohanunk valamiért. Mindig rohanunk valahová. Hajtunk a munkahelyünkön, és frusztráltak vagyunk azok miatt a feladatok miatt, amiket aznap nem tudtunk befejezni. Feszültté tesz minket, hogy mindig későn érünk haza, vagy mindig rohanni kell az óvodába, és már megint a mi gyermekünk az utolsó. Van, hogy napközben még enni is elfelejtünk, aztán este mindent bepótolunk, pedig milyen idegesítő, hogy már megint szorít a kedvenc nadrágunk. 
Edzésre is kellene járni, de egyszerűen nincs időnk, arról már nem is beszélve, hogy szükségünk van egy kis énidőre is, hogy olyan tevékenységet végezzünk, ami feltölt. A párunkkal, és adott esetben a gyerekeinkkel is foglalkozni szeretnénk. De mégis mikor?